" ...budeme silní jen tehdy, jestliže dokážeme být jednotní, a budeme slabí, jestliže se nedokážeme dohodnout."

Je to i můj život

6. listopadu 2014 v 10:56 | Jodi Picoult |  KNIHY, které se mi líbily

Je to i můj život

Jodi Picoult


Anna Fitzgeraldová byla počata uměle s úmyslem být zdrojem genetického materiálu pro svou starší sestru Kate, která trpí leukémií, a zachránit jí tak život. Když je Kate 15, selžou jí ledviny. Anna ví, že bude rodiči donucena, aby Kate ledvinu darovala. Ona se ale bojí toho, že pokud se vzdá jedné ledviny, nebude moci žít život, jaký by chtěla. Myslí si, že nebude moct být roztleskávačkou, hrát fotbal nebo se stát matkou. Anna se proto rozhodne se svými rodiči soudit o to, aby mohla sama rozhodovat o svých lékařských zákrocích. Její přehnaně ochraňující matka Sara je z Annina rozhodnutí rozhořčená a dokonce ji uhodí, když dostane zprávu od soudu. Známý advokát Campbell Alexander souhlasí s tím, že bude Annu obhajovat. Během slyšení se pokouší Annin bratr Jesse přesvědčit sestru, aby řekla, proč se skutečně rozhodla podat na rodiče žalobu. Vyjde najevo, že Anna tak jedná pod nátlakem Kate, která již nechce podstupovat další zákroky a chce raději v klidu zemřít. Rozhodla se Annu přinutit k soudu kvůli tomu, že matka ignoruje její přání. Než je Annin případ u soudu uzavřen, Kate v nemocnici během spánku zemře. Po její smrti, přijede k Anně domů Campbell, aby jí řekl, že Anna soudní při vyhrála.
Názor:
Když jsem knihu četla, nevěděla jsem, že byla zfilmovaná. Čistě náhodou jsem předminulý týden na něj narazila v televizi. Celý jsem ho shlédla, a mohu konstatovat, že konec filmu je oproti knize dost pozměněný. Celý děj je dost emotivní, chápala jsem matku těžce nemocné dcery a nevím, jak bych se v této složité situaci zachovala já. V životě si člověk přeje zdraví, když je život dítě dlouhou dobu ohrožen a nakonec ukončen smrtí, tak je to strašný a hlavně nepředstavitelný.

 


Komentáře

1 alice | 13. prosince 2014 v 18:08 | Reagovat

Jani,knihu jsem nečetla,film neviděla.Určitě bych to nesla špatně.Pro rodiče není nic strašnějšího,než pochovat své dítě...brrr...děs!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama